Antykorozja betonu NAPRO
Czyszczenie elewacji przy pomocy mokrego piaskowania Oczyszczanie, uzupełnienia i renowacja elewacji ceglanych Hydroizolacje przy użyciu iniekcji ciśnieniowej Piaskowanie i zabezpieczenia antykorozyjne stali Renowacje i uzupełnienia kamienia naturalnego Usuwanie mleczka cementowego i zabezpieczenia betonu


Zabezpieczenia antykorozyjne betonu

Beton, jak praktycznie każdy inny materiał budowlany, ulega z czasem degradacji. Aby maksymalnie spowolnić ten proces, należy zastosować odpowiednie zabezpieczenie antykorozyjne. Firma NAPRO zajmuje się zarówno zabezpieczaniem nowo powstałych obiektów, jak również renowacją starych konstrukcji betonowych.

Zabezpieczenie świeżo wylanego betonu polega zazwyczaj na usunięciu mleczka cementowego (przy czym mokre piaskowanie umożliwia pracę na placu budowy bez zakłócania równolegle prowadzonych robót - brak zapylenia), odpyleniu powierzchni betonu, zastosowaniu odpowiedniego zabezpieczenia antykorozyjnego - może to być m.in.:

  • cienkowarstwowa powłoka malarska;
  • powłoka grubowarstwowa, np. żywica epoksydowa;
  • impregnat hydrofobizujący;
  • plastyczne wyprawy z kompozytów żywicznych, mineralnych bądź żywiczno-mineralnych.

Prace renowacyjne zaczynamy od oceny aktualnego stanu konstrukcji betonowej - w niektórych przypadkach, naprawa szczególnie zdegradowanej powierzchni betonu jest niemożliwa bądź nieopłacalna. Jeśli konstrukcja kwalifikuje się do renowacji, zaczynamy od usunięcia wszystkich odspojonych warst betonu, aż do warstwy o odpowiedniej nośności. Skorodowane zbrojenie piaskujemy do klasy czystości Sa2,5-Sa3, całość powierzchni piaskujemy bądź oczyszczamy hydrodynamicznie, odpylamy. Następnie zabezpieczamy zbrojenie powłoką antykorozyjną, która gwarantuje również odpowiednią przyczepność warstw naprawczych betonu. Do uzupełnienia ubytków w konstrukcji betonowej stosujemy specjalne zaprawy renowacyjne.


Z antykorozją betonu spotykamy się na codzień - jako specjaliści od renowacji zabytków, wielokrotnie zajmowaliśmy się naprawami betonowych konstrukcji budynków. Mamy również doświadczenie w renowacjach betonowych zbiorników oczyszczalni ścieków, zabezpieczamy nowo powstałe konstrukcje betonowe.


Prace wykonujemy w terenach otwartych jak również w halach fabrycznych w trakcie normalnej produkcji, wewnątrz zbiorników produktowych, na konstrukcjach stalowych i in.
Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie. Przygotowujemy oferty z kalkulacjami i proponowanymi technologiami systemu. W przypadku konieczności przeprowadzamy próby czyszczenia.

Osoba kontaktowa

Adam Napiórkowski
tel. 507 329 719
Nowości w ofercie

Czyszczenie elewacji

Czyszczenie elewacji kamiennych, ceglanych i tynkowych
Czyszczenie elewacji to nasza specjalność. Przywracamy pierwotny wygląd niemal każdemu rodzajowi elewacji.
Więcej...

Dekoracyjne posadzki żywiczne

Dekoracyjne posadzki żywiczne Napro
Wyjątkowe systemy dekoracyjnych posadzek żywicznych. Orginalna i praktyczna alternatywa dla tradycyjnych systemów podłogowych,
Więcej...

Iniekcja ciśnieniowa

Iniekcje ciśnieniowe i hydroizolacje
Uszczelnianie przecieków konstrukcji budowlanych. Bez wykopów, skutecznie i ekonomicznie.
Więcej...

Sprzedaż oryginalnych urządzeń torbo®

Sprzedaż i serwis urządzeń do mokrego piaskowania marki Torbo
Oryginalne urządzenia do mokrego piaskowania marki Torbo. Dystrybucja, serwis i doradztwo.
Więcej...

Copyright © 2014 NAPRO Adam Napiórkowski, T: +48 507-329-719, E-mail: napro.comp@gmail.com