Aktywny system antykorozyjny TERMARUST
Czyszczenie elewacji przy pomocy mokrego piaskowania Oczyszczanie, uzupełnienia i renowacja elewacji ceglanych Hydroizolacje przy użyciu iniekcji ciśnieniowej Piaskowanie i zabezpieczenia antykorozyjne stali Renowacje i uzupełnienia kamienia naturalnego Usuwanie mleczka cementowego i zabezpieczenia betonu

Aktywny system antykorozyjny Termarust

TERMARUST Canada, to opracowana w 1984 roku technologia powstrzymująca proces korozji stali starych i nowych obiektów. Tradycyjne technologie, stosujące preparaty cynkowo – epoksydowo - winylowe, w dłuższym okresie nie spełniają swojego zadania. Nie powstrzymują postępu korozji, szczególnie w najbardziej narażonych na degradację miejscach np. wszelkiego rodzaju nitowanych, czy też skręcanych węzłach oraz przestrzeniach pomiędzy stalowymi kształtownikami. Następuje tu jedynie maskowanie jej pod malarskimi powłokami. Doprowadza to do osłabiania stalowych konstrukcji, co może sprowadzić ich wytrzymałość do stanu zagrożenia katastrofą. Dodatkowo niska trwałość tradycyjnych powłok zabezpieczających powoduje konieczność częstego powtarzania kosztownego i uciążliwego ich odnawiania.

Skutecznym rozwiązaniem jest Aktywny System Antykorozyjny TERMARUST.

Konstrukcja stalowa przed i po nałożeniu systemu antykorozyjnego termarust

TERMARUST formalnie gwarantuje skuteczność zabezpieczenia antykorozyjnego na okres pięciu lat, ale przeglądy najwcześniej zabezpieczonych tą metodą mostów, (w Kanadzie i USA) wykazały, że po upływie 25 lat powłoki antykorozyjne są w dalszym ciągu skuteczne. Nie jest to sprawą przypadku, dane te są potwierdzone na ponad 1500 zabezpieczonych w oparciu o technologię TERMARUST obiektów.

Podstawą skuteczności systemu TERMARUST jest fakt, iż powłoki po nałożeniu pozostają aktywne chemicznie:
 • Neutralizują szkodliwe związki chemiczne, usuwają wilgoć i, tworząc hydrofobową barierę, odcinają dostęp tlenu do metalu.
 • Wiążą się polarnie z powierzchnią stali, naładowaną ładunkiem ujemnym, pasywują powierzchnię i powstrzymują postęp korozji, nawet w przypadkach gdy już się pojawiła.
 • Zachowują elastyczność i rozciągliwość szczelnej powłoki zabezpieczającej poddając się termicznym zmianom wymiarów elementów konstrukcji.

Istotnym argumentem, decydującym o wyborze technologii TR, jest bezpieczny dla środowiska skład chemiczny aplikowanych środków. Preparaty, o lekko alkalicznym odczynie, gdyby dostały się do gleby lub wody, nie stanowią żadnego zagrożenia i w krótkim czasie ulegają samoistnej biodegradacji. Specjalistyczne badania toksyczności (testy na rybach) potwierdziły, że preparaty TR 2100/2200 HR CSA są około 400 razy mniej toksyczne od jakichkolwiek innych preparatów antykorozyjnych stosowanych na świecie i zostały uznane za nietoksyczne. Z punktu widzenia bezpieczeństwa i higieny pracy jest istotne, że stosowane w technologii TERMARUST preparaty nie zawierają żadnych lotnych związków organicznych i wykonujący zabezpieczenia pracownicy nie są narażeni na wdychanie szkodliwych oparów.

System TERMARUST zabezpiecza:
 • wszelkiego typu konstrukcje mostowe,
 • stalowe słupy energetyczne oraz trakcyjne,
 • konstrukcje wsporcze stalowych elementów infrastruktury przemysłowej,
 • nośne konstrukcje stalowe (np. w budownictwie),
 • stalowe konstrukcje pracujące w warunkach dużych wahań temperatury,
 • stalowe konstrukcje w hydroelektrowniach,
 • zbiorniki i rurociągi w przemyśle chemicznym, petrochemicznym (nafto i gazociągi),
 • konstrukcje i elementy stalowe narażone na kontakt z solanką (kopalnie),
 • zabezpieczenia w przemyśle stoczniowym i motoryzacyjnym.

Termaraust dostepny jest w dowolnym kolorze z palety RAL. Jeżeli masz jakieś pytania, lub potrzebujesz porady w kwestii zabezpieczeń antykorozyjnych, skontaktuj się z nami.

Osoba kontaktowa

Mirosław Napiórkowski
tel. 531 121 001

Nowości w ofercie

Czyszczenie elewacji

Czyszczenie elewacji kamiennych, ceglanych i tynkowych
Czyszczenie elewacji to nasza specjalność. Przywracamy pierwotny wygląd niemal każdemu rodzajowi elewacji.
Więcej...

Sprzedaż oryginalnych urządzeń torbo®

Sprzedaż i serwis urządzeń do mokrego piaskowania marki Torbo
Oryginalne urządzenia do mokrego piaskowania marki Torbo. Dystrybucja, serwis i doradztwo.
Więcej...

Usuwanie graffiti

Usuwanie graffiti i zabeczepieczenia antygraffiti Z kazdej powierzchni, bez uszkodzeń. Możliwość usuwania poszczególnych warstw farby.
Zabezpieczanie antygraffiti środkami ułatwiającymi usuwanie ewentualnie odnowionego graffiti.
Praca w niemal każdych warunkach, bez względu na lokalizację, czy wielkość zlecenia.

Copyright © 2014 NAPRO Adam Napiórkowski, T: +48 507-329-719, E-mail: napro.comp@gmail.com